Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Неділя, 21.07.2019, 00:49
Макарівський дошкільний 

навчальний заклад 

     "Барвінок"

Ви увійшли як Гість

Група "Гості"Вітаю Вас Гість


Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46
Форма входу

Наша адреса

Поради медичної сестри

 
 

А турботлива медсестра

 Про здоров'я наше дбає.

 Гріє носики малятам,

 Як ростуть, спостерігає.

 Будьте впевнені, батьки,

 Здорові ваші малюки.

 Для Вас, батьки

 

 

Основні напрямки роботи:

- Проведення медичних оглядів дітей під час зарахування в ДНЗ та медичний контроль під час адаптаціїї;

- Здійснення щоденних оглядів дітей;

- Проведення антропометричних вимірювань;

- Обстеження дітей на ентеробіоз, профілактичні заходи;

- Контроль за наявність та достовірністю медичних довідок;

- Аналіз виконання фізкультурно-оздоровчих та протиепідемічних заходів;

- Здійснення контролю за організацією харчування;

- Організація та контроль за проведенням літнього оздоровлення в ДНЗ;

- Контроль за проведенням оздоровчо-профілактичних заходів (загартовування);

- Проведення та планування щеплень.

 

Про стан медичного обслуговування
 дітей  в ДНЗ «Барвінок» у 2014 р.
 

Медичне обслуговування в ДНЗ проводиться згідно слідуючих нормативних документів: Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04 2001 р. №2402-ІІІ, Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, постанови Кабміну «Порядок медичного обслуговування дітей у ДНЗ, наказом МОЗ України і МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ «Положенням про медичний кабінет ДНЗ», інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ, документами щодо організації харчування «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказом «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», листом МОН України «Про харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у загальноосвітніх навчальних закладах», «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами). 
Медичне обслуговування дітей у дошкільному закладі включає обов΄язкові огляди один раз на рік лікарями ЦРЛ в присутності батьків. Вони оглядають дітей, роблять висновок про стан здоров’я, дають рекомендації, щодо додаткових обстежень, лікування, профщеплень, режиму харчування, дієтичного харчування. 
Профілактичні щеплення дітям у ДНЗ проводяться згідно з календарем щеплень (наказ МОН України №595 від 16.09.2011 року). Щеплення проводяться обов’язково після огляду лікаря-педіатра та письмової згоди батьків. Звіт про проведення профщеплень та їх аналіз систематично передаються в дитячу консультацію 
Планомірно проводяться антропометричні виміри дітей : групи раннього віку - 1 раз у місяць, садові групи - 1 раз у квартал. Проводимо огляд дітей на педикульоз один раз на 10 днів. Раз на рік проводяться обстеження дітей на ентеробіоз. 
У ДНЗ, враховуючи стан здоров΄я дітей, використовуються методи оздоровчого характеру: фітотерапію, аромотерапію, кольоротерапію, точковий масаж, профілактика плоскостопості. 
В осінньо-зимовий період для профілактики простудних захворювань використовуємо аромокаміни з маслами ялиці, евкаліпту, чайного дерева. Діти дихають фітонцидами часнику і цибулі. Заварюємо фіточаї з липи, м΄яти, чебрецю, меліси, заготовлені працівниками влітку. 
В ДНЗ систематично проводиться загартування дітей. Вихователі із своїми вихованцями щоденно перебувають на свіжому повітрі незалежно від пори року. В теплу пору року діти ходять по траві босоніж приймають повітряні ванни в самих трусиках. Влітку в тиху годину сплять при відкритих кватирках та практикується обливання ніг водою контрастних температур. 
В кожній групі є 2 доріжки здоров’я для профілактики плоскостопості та подушечки здоров’я , складовою частиною є трави: чебрець, полинь, м’ята, меліса. Велика увага приділяється профілактичній роботі. З дітьми проводиться робота по профілактиці сколіозу. Щомісячно вираховується індекс здоров’я. 
Одне з важливих призначень в роботі в ДНЗ – санітарно-освітня робота з дітьми, вихователями та батьками: наслідки відмови від щеплень, що таке вірусна пузирчатка, запобігаємо адаптаційному синдрому у дітей, профілактика отруєнь лікарськими препаратами вдома, профілактика ацетономічного синдрому, профілактика аденоїдів, пам’ятка для батьків щодо роботи дитини за комп’ютером. 
В кожній групі укомплектовано медичні аптечки для надання першої долікарської допомоги. Постійно перевіряються умови їх зберігання та терміни придатності. У ДНЗ надається долікарська медична допомога дітям. До приходу батьків діти перебувають в ізоляторі. 
Проводився моніторинг захворюваності дітей ДНЗ. Під особливим контролем був температурний режим приміщення. 
Аналіз захворювання проводиться на основі даних річного статистичного звіту, який складається на основі медичної документації, яка ведеться щоденно. На кожну дитину в групі ведеться лист здоров’я. 
Систематично, в плановому порядку, та за епідеміологічними показниками санітарний стан ДНЗ контролюється районною СЕС із записами в санітарному журналі дошкільного закладу.
Дані про результати медичного обслуговування дітей в ДНЗ фіксуються і зберігаються у порядку, встановленому МОЗ. Проводиться контроль навантаження дітей з особливими потребами як на заняттях з фізвиховання, так і на протязі всього перебування в ДНЗ, а також загальний контроль навантаження дітей на заняттях фізкультури. В зв’язку з останніми трагічними подіями навантаження дещо зменшено, відмінено кроси з фіксацією часу. 
Питання медичного обслуговування дітей розглядається на засіданнях педагогічної ради, виробничої наради, наради при завідуючій, видаються накази. Графічно розроблена система оздоровчих заходів в ДНЗ, які мають сприяти зменшенню захворюваності вихованців (прикладається). Розроблена схема роботи колективу ДНЗ по охороні та зміцненню здоров’я дітей. Виготовлені паспорти здоров’я по групах. 
Медико-педагогічний контроль за фізичним розвитком дітей. 
Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку, стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, родинних побажань і пропозицій. 
Фізичне виховання в ДНЗ здійснюється шляхом проведення обов’язкових занять відповідно до розкладу та режиму їх проведення, виконання за гартувальних процедур, фізкультурно-оздоровчих заходів у режимі дня. Тому сумарний обсяг рухової активності, що здійснюється дітьми у процесі щоденної життєдіяльності, базується на їх індивідуальних можливостях та задовольняє їх біологічну потребу в рухах. 
Вся ця робота ведеться з кожною дитиною (навіть з особливими потребами) відповідно до Інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ від 27.08.2004р. № 1/9-438, методичного листа МОН України «Організація та зміст навчально-виховного процесу в ДНЗ», від 06.06.2005р. №1/9-306, Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних закладах України, затвердженим наказом МОН України від 02.08.2005р. №458, відповідних заходів програми «Я у Світі» та «Впевнений старт». 
Щороку діти розподіляються на медичні групи для фізкультурних занять і загартування. це проводиться медичною сестрою та фізоргом на основі медичних оглядів. 
Здійснюється педагогічна оцінка організації рухового режиму, змісту, методики проведення в режимі дня різних форм роботи з фізичного виховання, проводиться диференційований аналіз по вікових категоріях: їх доцільність і достатність поєднання, систематичність, тривалість розподілу часу між структурними частинами, зміст, послідовність дібраних засобів, їхнє дозуваня: 
- норми загартування; 
- раціональність вибору способів організації дітей та використання інвентарю; 
- відповідність вибору теми і змісту заходів окресленим завданням та обраній формі проведення, ступінь реалізації поставлених завдань. 
Медико-педагогічний контроль здійснюється відповідно діючих вимог. Графічно фізіологічна крива будується на основі занять з фізкультури. Результати контролю фіксуються в протоколі. 
В процесі оптимізації рухової активності в ДНЗ діагностика фізичного розвитку проводиться двічі на рік: у вересні та травні. Динаміку розвитку дітей проводиться інструктором з фізкультури за участю методиста та медичної сестри. 
В ДНЗ проводиться моніторинг фізичного розвитку вихованців: 
- оцінка впливу різних фізкультурно-організаційних заходів на дитячий організм та ступеня фізичних і психічних навантажень на дитину – візуальна оцінка зовнішніх ознак втоми, підрахунок частоти дихання та пульсу; 
- контроль за реакціями дітей на загартування, особливо ослаблених та з особливими потребами; 
- узагальнення даних про стан здоров’я та змісту показників захворюваності. 
Ведеться контроль за санітарно-гігієнічними умовами: 
- утримання місць занять – групових кімнат, фізкультурних осередків у групах, фізкультурного і музичного залів, фізкультурного та ігрового майданчиків; 
- стану фізкультурного обладнання та інвентарю в приміщеннях і на майданчиках; 
- стану одягу та взуття дітей для прогулянок, різних форм роботи з фізичного виховання.

 

Про організацію харчування 
ДНЗ «Барвінок» у 2014 р.
 
З метою реалізації конституційних гарантій здоров’я і безпеки життя, кожної дитини в ДНЗ проводиться медичне обслуговування дошкільників. Медичне обслуговування є багатоплановим процесом, обов’язково системним і чітким, потребує безапеляційного підтримання санітарних норм і правил інструктивних документів та вимог законодавства. 
Робота в даному напрямку в ДНЗ ведеться відповідно Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04 2001 р. №2402-ІІІ, Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, постанови Кабміну «Порядок медичного обслуговування дітей у ДНЗ, наказом МОЗ України і МОН України «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ДНЗ «Положенням про медичний кабінет ДНЗ», інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ, документами щодо організації харчування «Про запровадження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказом «Про порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», листом МОН України «Про харчування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у загальноосвітніх навчальних закладах», «Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (зі змінами). 
Схеми постачання, маршрути та графіки постачання харчових продуктів та сировини розробляються та узгоджуються з відділом освіти, селищною радою та районною СЕС. 
Безапеляційно виконується розпорядження ОДА за № 271 «Про регіональну програму поліпшення забезпечення дітей повноцінним харчуванням, підтримки вітчизняних виробників». 
Регулярно проводиться профілактика йодної недостатності серед дітей шляхом вживання в їжу йодованої солі. 
Як і всі інші питання, так під постійним контролем знаходиться вітамінізація харчування дітей. З придбанням морозильної камери вже п’ять роки поспіль заготовляється чорна смородина, алича, яблука, абрикоси, виноград в кількості 168 кг. і до середини грудня варяться компоти із свіжоморожених фруктів. В групах на підвіконниках вирощується зелена цибуля, яка теж іде до столу. Щоденно діти вживають в їжу цибулю і часник, які приносять батьки. Для вітамінізації та поліпшення смакових якостей їжі в цьому році заготовлено 11 кг кропу та 10 кг петрушки. Періодично організовуються вітамінні столи з сирої моркви та вареного буряка. 
За 2013 рік було здешевлення харчування на 4205 грн. за рахунок безкоштовних свіжих фруктів для компотів та варення, трав та квітів для фіто чаї. Затовлено 4,4 кг трав для фіточаїв. Для приготування варення використано 83 кг фруктів. 
Для харчування дітей придбали 64 кг меду. 
В оздоровчий період вартість харчування збільшувалася на 10 відсотків, завдяки чому було організоване чотирьохразове харчування на період з 01.06 по 31.08. 
Раз у квартал проводиться аналіз виконання натуральних норм і про це інформується селищна рада та відділ освіти. Стовідсотково виконуються норми по хлібу, олії, цукру, борошну, масло. Для стовідсоткового виконання норм потрібно в день на одну дитину витрачати до 20 грн. Тому селищна рада по причині відсутності коштів не дофінансовує харчування дітей. Та й далеко не всі батьки змогли б оплатити таке харчування. 
Процес харчування дітей прозорий. Батьки можуть в любий момент провірити якість, смак блюд та порівняти їх об’єм зі зразками, виставленими на вході в харчоблок. 
Регулярно якість та калорійність харчування контролюється районною СЕС. Беруться також проби води та змиви на наявність шкідливих бактерій як у харчоблоку, так і в групах. Суттєвих зауважень зі сторони СЕС не поступало. 
З метою поліпшення співпраці з батьками щодо організації дітей вдома вже було організовано 2 виставки блюд «Влаштуй дитині свято». 
Постійно ведеться просвітницька робота серед батьків з питань харчування профілактики захворювань, пов’язаних з якістю харчування. У започаткований блок матеріалів «Хочете мати здорову дитину? Ми вам допоможемо», де і надалі розміщуються наукові статті по темах: організація питного режиму вдома, фрукти в дитячому харчуванні, з якого віку давати дитині цукерки, харчова цінність меду. У зв’язку з особливим зверненням до батьків знизилась захворюваність ацетономічного синдрому. 
Асортимент блюд за рік поповнився на чотири найменування. Щоденне меню вивішується медичною сестрою на дверях харчоблоку і батьки мають змогу вільно з ним ознайомитися. 
На виконання заходів була також випущена садова газета для батьків «Ромашковий світ», яка повністю присвячена питанню харчування дітей вдома. Виготовлено «Валеологічний порадник для батьків», один з розділів якого «Харчування». 
Питання харчування дітей, всі його аспекти тримаються під постійним контролем медичною сестрою, завідуючою, завгоспом. 
Періодична збалансованість, вміст білків, жирів та вуглеводів контролюється СЕС, суттєвих зауважень не було, поскільки ці питання щоденно аналізуються медичною сестрою з занесенням у журнал і при недовиконанні норм проводиться корекція основних інгредієнтів їжі в раціоні харчування відповідно таблиці хімічного складу та енергетичної цінності продуктів харчування. 
Контролюється також поточність виробничого процесу приготування їжі, додаток до пункту 4.26 Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ вивчена кухарями і знаходиться в харчоблоці, тому тривалість термічної обробки продуктів відповідає вимогам, а значить поживні цінності та смакові якості продуктів зберігаються максимально. 
Велика увага приділяється умовам зберігання продуктів та сировини. Для якісного збереження продуктів створені всі умови, тому залишається – всім працівникам дотримуватися вимог Інструкції. Порушень майже не виявляється, при виявленні – відразу ліквідовуються. Ведеться журнал бракеражу сирих продуктів, тому дотримується термін реалізації продуктів та сировини. 
Ведеться медичний контроль за технологією приготування страв, про що робляться відповідні записи. 
Під постійним контролем видача їжі з кухні та отримання її помічниками вихователів. Графік роздачі їжі поміщено на дверях харчоблоку і збоку завідуючої та медсестри вимагається неухильне його виконання. 
Під постійним контролем і наявність сертифікатів на продукти, які завозяться. 
У цьому році придбано для харчоблоку холодильник, електром’ясорубку, пекарську шафу. 
Питання організації харчування в ДНЗ виносяться на розгляд ради по харчуванню, загально садові конференції, виробничі наради. 
Можна зробити висновок, що по питанню харчування проводиться кропітка, ретельна, щоденна, безкомпромісна робота. Результат – задоволені діти, вдячні батьки, є факти, що мами запитують рецепти тих чи інших блюд, щоб приготувати вдома. Особливо дітям подобаються голубці, ліниві голубці, манники з м’ясом, і з варенням, оладки з варенням, пиріжки та вареники з різними начинками, борщ, ватрушка з творогом, биточки хмельницькі, сирники, страви з картоплі та багато іншого.
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Музичні вітання
Архів записів
Друзі сайту
Кошик
Ваш кошик порожній
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz